آیا میدانید؟ سایت سبایو بیش از 9000 عضو دارد.
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: بهترین ide برای برنامه نویسی جاوا چیست؟

1. Top | #1

عنوان کاربر
    نیمه فعال
    ميانگين پست در روز
    0.04
    تشکر شده 22 بار در 10 ارسال
    میزان امتیاز
    169

بهترین ide برای برنامه نویسی جاوا چیست؟

به نظر شما کدوم ide از بقیه بهتر و روان تره برای شروع برنامه نویسی جاوا

من اندکی سرچ زدم نت بینز و اکلیپس رو معرفی کرده بودن

حالا از اساتید محترم و کسایی که تجربه دارن توی برنامه نویسی جاوا کدوم ide رو معرفی می کنن ؟

2. Top | #2

عنوان کاربر
    ميانگين پست در روز
    1.31
    تشکر شده 1,238 بار در 417 ارسال
    نوشته های وبلاگ
    2
    میزان امتیاز
    3369
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.Amidi نمایش پست ها
    به نظر شما کدوم ide از بقیه بهتر و روان تره برای شروع برنامه نویسی جاوا

من اندکی سرچ زدم نت بینز و اکلیپس رو معرفی کرده بودن

حالا از اساتید محترم و کسایی که تجربه دارن توی برنامه نویسی جاوا کدوم ide رو معرفی می کنن ؟
    من تا حالا هرکس رو دیدم داشته نت بینز و اکلیپس کار میکرده.و همین فکر کنم نشون میده که بهترین IDE باشه واسه جاوا

و توصیه دوستانه به مسعود جون

می دونم که برنامه نویسیت خوبه و با زبان سی شارپ دست و پنجه ای نرم کردی. ولی هیچ کس تو این زبان نمی تونه ادعا کنه که من هم چیزش رو بلدم
    واسه همین از من میشنوی به جایی که این همه این شاخه اون شاخه کنی بشین و زبون برنامه نویسی رو که قبلا خوندی حرفی کن.این جوری خیلی حیلی پیشرفت بیشتری داری.
    و من تطمین میکنم که سی شارپ هیچ وقت دربرابرت کم نمیاره.هرچی ازش بخوای بهت میده

3. کاربر مقابل از ehsan_teimouri عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Alireza.Shabani (04-17-2012),elsam (12-14-2013),M.Amidi (04-16-2012),Sepide.Mokaripour (07-13-2012)

4. Top | #3

عنوان کاربر
    نیمه فعال
    ميانگين پست در روز
    0.04
    میزان امتیاز
    169
    درسته حاج احسان ولی طبق تحقیقاتی که کردم جاوا اکثر کدنویسیش یعنی 80% مثل سی شارپ هست ، منم اول راه سی شارپم چه بهتر که از همین اول راه برنامه نویسی مثل جاوا رو شروع نکنم

یه نکته دیگه هم اینکه جاوا از نظر قدرتمندی واقعا بالاست و هیچکی به پاش نمیرسه و هر چیزی هم که اراده کنی می تونی باهاش پیاده سازی کنی !

منم اگر آدمی بودم که می خواستم چندتا برنامه تجاری بنویسم یا چهارتا دیتا بیس و این چیزا به هم وصل کنم واسه چهارتا شرکت ایرانی یا توی ایران، آره سی شارپ رو انتخاب می کردم...

ولی منی که خیلی بیشتر از اینها میخوام ، حالا که تازه تو این مسیر برنامه نویسی دارم راه می افتم میرم سراغ بهترین تا بهترین باشم.

لقمه بزرگیه و راه خیلی سختی ولی فکر کنم از پسش بر بیام !
    مراقب افکارت باش، که گفتارت می شود
    مراقب گفتارت باش، که رفتارت می شود
    مراقب رفتارت باش، که عادتت می شود
    مراقب عادتت باش، که شخصیتت می شود
    و مراقب شخصیتت باش، که سرنوشتت می شود

5. کاربر مقابل از M.Amidi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

ehsan_teimouri (04-16-2012),elsam (12-14-2013),Sepide.Mokaripour (07-13-2012)

6. Top | #4

عنوان کاربر
    ميانگين پست در روز
    1.31
    نوشته های وبلاگ
    2
    میزان امتیاز
    3369
    جاوا خیلی JDK داره متسفانه برعکس سی شارپ
    معروف ترینش رو که شنیدم با لینک واست میزارم
    Eclipse IDE
    NetBeans IDE
    jGRASP IDE
    DrJava IDE
    BlueJ IDE

ولی بازم میگم Eclipseرو بیشتر دوست دارم.چ.ن تقریبا نسبت به بقیه صیقل خورده تر است و محیط ساده تری برای کار داره. از طرفی خود Eclipse هم با جاوا نوشته شده و یادگیریِ جاوا در برنامه ای که خود به زبان جاوا نوشته شده لذت بیشتری داره واسم چون می دونی جاوا چه قدرتی داره

7. کاربر مقابل از ehsan_teimouri عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Alireza.Shabani (04-17-2012),elsam (12-14-2013),M.Amidi (04-17-2012),Sepide.Mokaripour (07-13-2012)

8. Top | #5

عنوان کاربر
    نیمه فعال
    ميانگين پست در روز
    0.05
    تشکر شده 12 بار در 7 ارسال
    میزان امتیاز
    134
    سلام
    دیدم دوباره حرف از جاوا شده گفتم من بیام شرکت کنم
    نخست در تایید حرف دوستمون آقای تیموری که میگه نباید این شاخه و اون شاخه کرد باید بگم که حرفشون کاملا درسته و باید تنها در یک زبان برنامه نویسی حرفه ای شد و پیشرفت کرد و در صورت برطرف نشدن نیازها تون به زبان های دیگه رفت .
    دوم اگه زبان جاوا را به عنوان زبان برنامه نویسی اصلی خودتون انتخاب کردین باید بگم که زدین تو خال . اما این زبان برای افراد تنبل یه مقدار سخته (البته که شما حرفه ای هستین ) و دیگر اینکه این زبان تو دانشگاه های ایران کمتر تدریس میشه و جزوه یا کتاب خوبی از این زبان برنامه نویسی به زبان فارسی کمتر پیدا میشه یا بگم که من کتاب خوب تا حالا ندیدم و بیشتر باید اطلاعااتتون رو تو کتاب های انگلیسی پیدا کنید.
    سوم در مورد آی دی های جاوا باید بگم که بهترینشون اکلیپس و نتبینز است و از میان این دو اکلیپس بهتره چون رایگانه - به زبان خود جاوا نوشته شده - ودیگر اینکه مختص یک زبان برنامه نویسی نیست یعنی هم می تونید داخلش جاوا کار کنید یا c , c++,c# و ..... و به طور کل باید بگم که قابل افزودن پلاگین است که نت بینز ایین قابلیت رو نداره ******ولی باید بگم که در سطح بالا مدیریت کردن این پلاگین ها کار دشواری است و باید حرفه ای بود
    ولی با این حال من خودم از اکلیپس استفاده می کنم چون سریع تر اجرا میشه - تایپ کردن داخلش خش تره - نیاز به نصب برنامه نیست

آماده اید بچه ها؟ بله ناخدا .... نشنیدم صداتونو .... .. بله ناخدا ... . اووووووووووووووووووووووو و و
    میاد پیشتون با خوشحالی / باب اسفنجی
    عاشق آبه این تپلی / باب اسفنجی
    ندارین دوستی به این خوبی / باب اسفنجی
    اسفنج کوچیک دندون خرگوشی /باب اسفنجی باب اسفنجی باب اسفنجی باب اسفنجی
    شلوار مکعبی / هه هه هه هه هه هه هه هه

9. کاربر مقابل از Vahid عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Admin (04-17-2012),ehsan_teimouri (04-17-2012),elsam (12-14-2013),M.Amidi (04-17-2012),Sepide.Mokaripour (07-13-2012)

10. Top | #6

عنوان کاربر
    نیمه فعال
    ميانگين پست در روز
    0.04
    میزان امتیاز
    169
    مرسی آقا وحید.

اگر لطف کنید و لینک پی دی اف ، ای بوک ، کتاب ... از جاوا دارین رو برامون بذارین ممنون میشم ، اگر انگلیش هم بود مشکلی نداره چون من خودم با انگلیش مشکلی ندارم و راحت میتونم ترجمه کنم و بخونم ...

خودم هم توی ای چند روزی که شروع کردم اکلیپس به نظرم بهتر بود... فضای جالب تری داره!

کسایی هم که جاوا کار می کنن توی دانشگاه ما کم هستن ، خیلی کم ، و آنهایی که کار میکنن اکثرا خیلی نرفتن دنبالش واسه همین پیشرفت توی دانشگاه خودمون خیلی سخته !
    مراقب افکارت باش، که گفتارت می شود
    مراقب گفتارت باش، که رفتارت می شود
    مراقب رفتارت باش، که عادتت می شود
    مراقب عادتت باش، که شخصیتت می شود
    و مراقب شخصیتت باش، که سرنوشتت می شود

11. کاربر مقابل از M.Amidi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

ehsan_teimouri (04-17-2012),elsam (12-14-2013),Sepide.Mokaripour (07-13-2012)

12. Top | #7

عنوان کاربر
    ميانگين پست در روز
    1.31
    نوشته های وبلاگ
    2
    میزان امتیاز
    3369
    زبان جاوا بسیار بسیار به زبان سی شارپ نزدیکه.سخت تر نیست ولی سی شارپ بعضی کدها رو تجزیه تر کرده که بشه بهتر ازشون استفاده کرد
    دلیل اینکه کتابهای جاوا یه زره کمتره این که خود جاوا رایگان فری هست و نویسنده ها رقبتی به نوشتن نمی کنن
    اتفاقا تو ایران به جز دانشگاه آزاد زیاد تدریس میشه ولی نه به اندازه کشورهای دیگه چون اونها به کپی رایت اهمیت میدن و باز برمیگرده سر فری بودن جاوا و مای اس کیو ال
    ===============
    ولی به نظر من که کار درستی نمی کنه اگه بخواد کلا زبون برنامه نویسیش رو جاوا کنه چونکه رشته تحصیلیش مهندسی نرم افزار هست.و می تونم 101 دلیل بیارم که سی شارپ وا سه مهندسی نرم افزار قویترین هست.من توصیه می کنم مثل من یه تلنگزی به جاوا بزن ولی همین زودی قبولش نکن

13. کاربر مقابل از ehsan_teimouri عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

elsam (12-14-2013)

14. Top | #8

عنوان کاربر
    فعال
    ميانگين پست در روز
    0.09
    تشکر شده 36 بار در 21 ارسال
    میزان امتیاز
    236
    عمیدی جان من تجربه زیادی توی برنامه نویسی ندارم ولی همین اندک اطلاعاتی هم که دارم فقط و ققط مربوط به جاوا میشه امیدوارم مورد استفادت قرار بگیره. اگه میخای جاوا رو شروع کنی پیشنهاد میکنم(البته پیشنهادم آپدیت نیست) از JBuilder استفاده کنی. من برنامه سازی٫ پایگاه داده٫ ساخنمان داده٫ مباحث ویژه و بقیه کارها رو از JBuilder استفاده میکردم. البته دکتر زائری SunOne هم پیشنهاد کرد ولی ... نه که من تمبل باشماا نه ... دانشگاه تموم شد و از کتاب و کامپیوتر فاصله گرفتم. خب حاشیه نرم. من کتاب برنامه نویسی جاوا و ساختمان داده های جاوا هم دارم ولی حجم نسبتا بالایی دارن که نمیشه آپ کنم. اگه مایلی برات میارم دانشگاه امیدوارم به کارت بیاد.
    موفق باشی

15. کاربر مقابل از AdelGhayedi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Admin (04-17-2012),elsam (12-14-2013),hamideh.rabiei (04-17-2012)

16. Top | #9

عنوان کاربر
    فعال
    ميانگين پست در روز
    0.42
    تشکر شده 366 بار در 117 ارسال
    نوشته های وبلاگ
    2
    میزان امتیاز
    902
    یه نرم افزار کم حجم در حد 5 مگابایت ولی با کارایی در حد نت بینز و غیره وجود داره که همزمان پیش نمایش کارت هم بهت میده،اسمش هست jcreator

واقعا کارش بیسته،دیگه نیازی به اون همه تعریف و تمجید از نرم افزارهای با حجم بالا و سنگین نیست،من قبلا از همین نرم افزار استفاده میکردم و قشنگ بهم جواب میداد،همه پلاگین ها رو هم توی خودش داره فقط jdk رو خودت دستی نصب کن و بهش بشناسون

ضمنا:اگه میخای برنامه نویسیت واسه داخل ایران باشه و پر درآمد ،بهتره بری دنبال پی اچ پی و اچ تی ام ال و همین جاوا ولی تحت وب،این نظر شخصی من بود

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

هر روز یکی خشت می افتد به سر ما

ای سقف ترک خورده ، به یک باره فرو ریز

=-=-=-=-=-=
    انجمن بچه های بوشهر

17. کاربر مقابل از vahidch عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

ehsan_teimouri (04-17-2012),elsam (12-14-2013)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربران تگ شده

Bookmarks